Firma TractAir i Roltechnik nawiązały współpracę z niemiecką firmą PTG Reifendruckregelsysteme GmbH. Roltechnik i TractAir są dystrybutorem układów CTIS (Centralny system pompowania kół) produkowanych przez firmę PTG w Polsce.
Oferowane przez nas układy CTIS otwierają nowe możliwości aby zwiększyć wydajność i efektywność. Ciśnienie w kołach ciągników, sieczkarni samojezdnych, przyczep asenizacyjnych i innych maszyn ma ogromne znaczenie, jeśli chcesz uzyskać największą wydajność ograniczając koszty, przy jednoczesnym minimalnym uszkodzeń gleby i roślin.
Niskie ciśnienie w kołach podczas pracy w polu znacznie zmniejsza nacisk jednostkowy na glebę i zwiększa przyczepność kół do podłoża. Natomiast na drodze potrzebne są wyższe ciśnienia w kołach aby uzyskać lepszą stabilność, zmniejszyć opory toczenia kół, zużycie paliwa i opon. W obu przypadkach wysokość ciśnienia jest uzależniona od pracy jaką wykonuje ciągnik oraz od tego jakie jest obciążenie osi przedniej i tylnej.
Praca z poprawnym ciśnieniem w kołach ma ogromne zalety:
- Zmniejszony poślizg kół na polu = mniejsze zużycie paliwa
- Mniejsze zagęszczenie gleby = wyższy plon, lepszy drenaż i zmniejszone zużycie paliwa
- Zmniejszone zużycie i uszkodzenie opon
- Zwiększona przyczepność i stabilność na drodze
- Dobre samooczyszczanie się bieżnika opon na polu
- Poprawa komfortu pracy operatora zarówno w polu i na drodze
- Możliwość wcześniejszego rozpoczęcia prac polowych na wiosnę, zwłaszcza na terenach bardziej wilgotnych.
Nasz system CTIS pozwala rolnikowi na zmianę ciśnienia w kołach z kabiny przez naciśnięcie jednego przycisku, albo na specjalnym panelu sterowania lub zintegrowane z ISOBUS ciągnika. Zmianę ciśnienia można dokonać podczas jazdy przy każdej prędkości.
Układ centralnego pompowania kół wykorzystuje sprężarkę hamulców pneumatycznych ciągnika, można zastosować również sprężarkę dedykowaną do układu CTIS, niezależną od układu hamulców pneumatycznych. Przy zastosowaniu układu CTIS w przyczepach lub innych urządzeniach przyczepianych sterowanie ciśnieniem w kołach również odbywa się za pomocą sterownika w kabinie ciągnika.
System CTIS jest łatwy w montażu a inwestycja bardzo szybko się zwraca. Zapoznaj się z naszą prezentacją. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji proszę skontaktuj się z nami.